1. FISCHER Blog
  2. Fotočlánky
  3. Najkrajšie miesta Lefkady okom fotografa | FISCHER blog

8 najkrajších miest Lefkady na Instagram

Pláže, ktoré sa umiestňujú v rebríčkoch najkrajších pláží sveta, priezračné vodopády, pobrežná krajina so strmými vápencovými útesmi, pestrofarebné grécke domčeky - Lefkada je perfektná kulisa nielen pre fotky na sociálne siete. Pozrite sa na náš výber najkrajších miest Lefkady.

Porto Katsiki sa pravidelne umiestňuje medzi TOP plážami sveta
Porto Katsiki sa pravidelne umiestňuje medzi TOP plážami sveta Foto 1 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Najkrajšia pláž Porto Katsiki

Najfotografovanejším a podľa mnohých absolútne najkrajším miestom Lefkady je slávna Pláž Porto Katsiki. Kde si urobíte najlepšiu selfie na Instagram? Odporúčame sa vyfotiť na vyhliadkovom moste pri východe alebo západe slnka, kedy je pohľad na Porto Katsiki skutočne očarujúci. 

Vhodné východzie letovisko: Vassiliki

Krásne vodopády ležia iba kúsok od letoviska Nidri
Krásne vodopády ležia iba kúsok od letoviska Nidri Foto 2 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Vodopády Nidri s krištáľovým jazierkom

Čo tak selfie pod vodopádom? Ponorte sa do osviežujúceho jazierka pod vodopádmi a urobte si fotku, ktorú vám bude každý závidieť. Po ceste k vodopádom v Nidri budete musieť zdolať stúpanie skalnatým terénom s borovicovými hájmi, ktoré sa vám odvďačia malebnými vyhliadkami. 

Vhodné východzie letovisko: Nidri

Najjužnejším bodom Lefkady je mys Doukato
Najjužnejším bodom Lefkady je mys Doukato Foto 3 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Mys s majákom

Kde inde na Lefkade si urobiť foto než tam, odkiaľ pochádza názov celého ostrova? Práve biele skaly mysu Doukato boli údajne dôvodom, prečo sa ostrov volá Lefkada (lefkos = biely). Najkrajšie fotografie zahŕňajú bielu skalu s majákom, zelené kopce s porastom a modré Iónske more.  

Vhodné východzie letovisko: Vassiliki

Metropola Lefkas leží na úplnom severe ostrova
Metropola Lefkas leží na úplnom severe ostrova Foto 4 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Uličky hlavného mesta s pestrofarebnými domčekmi

Ďalšie z najkrajších miest Lefkady je rovnomenné hlavné mesto s typickými farebnými domčekmi a veternými mlynmi. Práve tu môžete zachytiť momentky dýchajúce autentickou atmosférou. Lefkas je plný úzkych uličiek, útulných obchodíkov s gréckym tovarom, tradičných taverien, múzeí, kostolíkov a ďalších pamiatok. 

Vhodné východzie letovisko: Ligia

Najkrajšie miesto pre romantické fotografie
Najkrajšie miesto pre romantické fotografie Foto 5 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Drevený most v Lefkade

Medzi najobľúbenejšie miesta hlavného mesta Lefkady patrí tradičný drevený most, kde si urobíte najkrajšie fotky hlavne po západe slnka. 

Vhodné východzie letovisko: Ligia

Pozostatky šesťhrannej pevnosti so 7 baštami sú zrejme najpôsobivejšou pamiatkou ostrova
Pozostatky šesťhrannej pevnosti so 7 baštami sú zrejme najpôsobivejšou pamiatkou ostrova Foto 6 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Hrad Santa Maura

Tiež ďalšie z našich najkrajších miest Lefkady nájdete v hlavnom meste. Stredoveký hrad Santa Maura pochádza zo 14 storočia, kedy bol postavený na obranu mesta.

Vhodné východzie letovisko: Ligia

Na pláži Egremni sú k dispozícii ležadlá i slnečníky i občerstvenie
Na pláži Egremni sú k dispozícii ležadlá i slnečníky i občerstvenie Foto 7 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Ďalšia favoritka z najkrajších pláží - Egremni

Mezi najpopulárnejšie pláže na Lefkade patrí okrem Porto Katsiki pláž Egremni. Schádza sa k nej po približne 300 schodoch a z tých najvyššie položených si urobíte úžasné fotografie s kontrastom modrého mora a bielej pláže, nad ktorou sa týčia mohutné vápencové skaly. 

Vhodné východzie letovisko: Vassiliki

Meganissi (22 km2) leží na dohľad juhovýchodného pobrežia Lefkady
Meganissi (22 km2) leží na dohľad juhovýchodného pobrežia Lefkady Foto 8 / 8 Další snímek se zobrazí po kliknutí na šipky po stranách

Ostrov Meganissi

Náš zoznam najkrajších miest Lefkady uzatvára ostrovček Meganissi, na ktorý si môžete urobiť výlet loďou. Krásne fotografie “ulovíte” už počas plavby, očarujúce pláže, nádherné prírodné lokality bez davov turistov, malebné dedinky či tajomnú Jaskyňu démonov môžete uvidieť po vylodení. 

Vhodné východzie letovisko: Periagiali

klara.vacek
29. 8. 2022

Páči sa vám náš článok?
Zdieľajte ho na sociálnych sieťach a buďte tiež inšpiráciou pre ostatných

Mohlo by vás zajímat