Rady na cestu


Najnovší článok

Aké očkovanie mať so sebou do exotických krajín?

Rady na cestu | 5. 3. 2024
To ma zaujíma

Aké očkovanie mať so sebou do exotických krajín?

Plánujete exotickú dovolenku a neviete, čo si počať s očkovaním? Poradíme vám, do ktorých destinácií sa oplatí očkovať, ktoré očkovania sú povinné, ktoré len odporúčané a na čo by ste si mali dať pozor v tropických destináciách.

Rady na cestu | 5. 3. 2024 To ma zaujíma

Ako vybaviť pas od A po Z

Včas si vybavte cestovný pas na dovolenku. Povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť o vybavovaní pasu, nákladoch a platnosti.

Rady na cestu 21. 9. 2023
To ma zaujíma

Ako cestovať so psom?

Plánujete dovolenku a chcete ju dopriať aj svojmu štvornohému priateľovi? Poradíme vám, čo je potrebné urobiť pred dovolenkou, čo zbaliť pre psa a poskytneme vám užitočné tipy na cesty autom a informácie o lietaní so psom.

Rady na cestu 21. 6. 2023
To ma zaujíma

Cestujte s deťmi bez kriku a plaču

Máte doma malých nezbedníkov a chceli by ste s nimi ísť na dovolenku? Žiadny problém. Poradíme vám, ako cestovať s bábätkom a väčšími deťmi, aby ste si to vy aj vaši najmenší užili.

Rady na cestu 25. 5. 2023
To ma zaujíma

6 tipov, ako prekonať strach z lietania

Snívate o dovolenke, no bojíte sa lietať? Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré vám aviofóbiu pomôžu prekonať. 

Rady na cestu 17. 10. 2022
To ma zaujíma

Ako vybrať najlepšie sedadlo v lietadle?

Aké sedadlo v lietadle je pre vás najlepšie, aké najbezpečnejšie a kde naopak nesedieť? Poradíme vám, ako si vybrať a zabezpečiť najobľúbenejšie miesta v lietadle. 

Rady na cestu 13. 4. 2021
To ma zaujíma

10 tipov, ako sa chrániť pred koronavírusom pri cestovaní lietadlom
 

Od výberu letu cez dopravu na letisko až po bezpečnostné zásady na ceste. prečítajte si našich 10 tipov, ako sa brániť koronavírusu na letisku a v lietadle. 

Rady na cestu 6. 1. 2021
To ma zaujíma

Ako sa pripraviť na cestu v čase koronavírusu

Cestovanie v súčasnej dobe prináša nové výzvy. Keď sa však na ne dobre pripravíte, nie je dôvod sa ničoho obávať. Máme pre vás tipy, čo urobiť pred cestou na dovolenku v čase pandémie a ako zostať na dovolenke v bezpečí.

Rady na cestu 15. 7. 2020
To ma zaujíma

Aké sú najlepšie aplikácie na cestovanie?

Dnes už si na dovolenku nemusíte brať mapu, sprievodcu a slovník. Stačí si stiahnuť mobilné aplikácie. Predstavíme vám základné aplikácie na cestovanie, ktoré musíte mať.

Rady na cestu 6. 5. 2020
To ma zaujíma

Ako riešiť krádež či stratu pasu na dovolenke?

Stratili ste cestovný doklad na dovolenke? Nepanikárte. Poradíme vám, čo robiť pri krádeži či strate cestovného pasu v zahraničí a ako si požiadať o vydanie náhradného cestovného dokladu, ktorý vám umožní návrat na SR.

Rady na cestu 6. 4. 2020
To ma zaujíma